Travel Inn Hotel Simpson Bay

$$$$|Se på kortetSimpson Bay, Sint Maarten|
56 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Travel Inn Hotel Simpson Bay
$$$$

Beskrivelse

Med fri selvparkering og en restaurant, har Travel Inn Hotel Simpson Bay indkvarterings muligheder i Simpson Bay. Det ligger 5 minutters bilkørsel til St Maarten lufthavn og 2 km fra Mullet Strand.

Beliggenhed

Centrum af Simpson Bay kan man nå inden for 25-minutters gårtur. Maho-stranden er også 25 minutter derfra til fods. Hotellet tilbyder nem adgang til forretninger og supermarkeder.

Beliggenhed nær en færgehavn tilbyder gode offentlige transportmuligheder.

Værelser

Travel Inn Hotel Simpson Bay har værelser med udsigt over lagunen. Hver af dem har et privat badeværelse.

Mad og drikke

Restauranten Al Basha serverer internationale retter.

Fritid og erhverv

Hotellet har også en salgsautomat og en restaurant.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 13:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet hotelværelser.
Anden information
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:40
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med en kingsize-seng
  • Maks:
    3 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-sengDobbeltsengeDobbeltseng
  • Havudsigt
  • Brusebad
  • Balkon

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Gratis WiFi

Gratis WiFi på værelserne

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Mad/ Drikke

Bar/ Lounge område

Restaurant

Snackbar

Kaffebar

Spa and relaxation

Massage

Spa & Wellness center

Vaskeri
TV

Fladskærms TV

Sport & Fitness

  • Dykning
  • Snorkling
  • Ridning
  • Cykling
  • Fiskeri

Services

  • Room Service
  • Biludlejning
  • Vaskeri

Middagsfaciliteter

  • Restaurant
  • Snackbar
  • Bar/ Lounge område

Mødefaciliteter

  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger
  • Børnemenu

Fritidsfaciliteter

  • Spa & Wellness center
  • Massage

Udsigt fra værelset

  • Havudsigt

Værelsesfaciliteter

  • Gratis WiFi på værelserne
  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Dagligstue

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Kedel

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Travel Inn Hotel Simpson Bay

💵 Laveste værelsespris <br /> 550 DKK
📏 Afstand til centrum 2.3 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 6.2
✈️ Afstand til lufthavn 3.4 km
🧳 Nærmeste lufthavn St Maarten Lufthavn, sxm

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Airport Road Number 15, Simpson Bay, Sint Maarten
Se på kort
Airport Road Number 15, Simpson Bay, Sint Maarten
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Natklub
Avantika
570 m
Strand
Kim Sha Beach
470 m
Restaurant
Henry's
210 m
Restaurant
Cafe Atlantico
320 m
Restaurant
Jan's Kitchen
360 m
Restaurant
Pizza&Co SXM
790 m
Restaurant
Burger King
790 m
Restaurant
Peli Deli
790 m

Anmeldelser om Travel Inn Hotel Simpson Bay

7.0 /10
Meget godt
501 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Vores gæsters anmeldelserSkriv en anmeldelse
  • C
    Claus
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 24 Sep
    Meget godt
    7.0

    Vi boede her i 4 nætter på anbefaling fra familie, og vi nød virkelig den fantastiske udsigt.

  • A
    Anders
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 17 Jul
    Fremdragende
    9.4

    jeg kunne godt lide beliggenheden, hotellet er roligt. yderst hjælpsomt personale og en enestående restaurant på stedet.

Ofte stillede spørgsmål om Travel Inn Hotel Simpson Bay

Hvor langt er der fra et Travel Inn Hotel Simpson Bay til centrum?
Simpson Bay bymidte kan nås inden for en 25-minutters gang fra et Travel Inn Hotel Simpson Bay.
Hvilken lufthavn er tættest på det 3-stjernede Travel Inn Hotel Simpson Bay?
Den nærmeste lufthavn til det 3-stjernede Travel Inn Hotel Simpson Bay er lufthavnen St Maarten (5 km), og den kan nås med en 5-minutters biltur.
Er der parkering på det Travel Inn Hotel Simpson Bay?
Ja, der er en en gratis privat parkeringsplads tilgængelig på stedet på det Travel Inn Hotel Simpson Bay.
Hvilke spisemuligheder er tilgængelige i Simpson Bay hotellet?
Desværre har Simpson Bay hotellet ikke har restauranter på stedet, men gæster kan spise i Boca Marina og Haize Chinese Restaurant som ligger 5-minutters gang fra hotellet.
Hvad er det tidligst og det senest tid, jeg kan tjekke ud fra hotellet?
Du kan tjekke ud af hotellet fra 11:00 til 11:00.
Hvor meget koster det at bo på et Travel Inn Hotel Simpson Bay hotel?
Priserne på et Travel Inn Hotel Simpson Bay hotel starter fra 84$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i Travel Inn Hotel Simpson Bay?
På Travel Inn Hotel Simpson Bay kan gæster betale med kontant, Mastercard og Visum og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på det 3-stjernede Travel Inn Hotel Simpson Bay hotel?
Det 3-stjernede Travel Inn Hotel Simpson Bay hotel tilbyder sådanne værelsestyper som Dobbeltværelse og Værelse med en kingsize-seng.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Simpson Bay hotellet?
Hvert værelse på Simpson Bay hotellet inkluderer en balkon og et opholdsområde samt et fladskærms TV med satellitkanaler til gæsternes underholdning.
Tilbyder et Travel Inn Hotel Simpson Bay hotel udlejningstjenester?
Gæster vil være i stand til at leje bil direkte fra et Travel Inn Hotel Simpson Bay hotel.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse